از آنجا که در این مرکز فروش نشا به دو صورت قراردادی و آزاد صورت می‌پذیرد، سفارشات مشتریان قراردادی در پایگاه داده‌ها ثبت، و هماهنگی‌های لازم جهت کاشت و عمل‌آوری نشاها طبق قرارداد مشتریان انجام می‌شود.

نحوه آماده سازی و ارسال سفارشات:

پس از پرداخت و تسویه کامل توسط مشتریان عزیز، اقدامات لازم برای هماهنگی ارسال سفارشات شما انجام می‌شود.

مسئول ارسال سفارشات در ابتدا پیگیر آماده بودن نشا قبل از تاریخ تحویل آن، از کارشناسان مرکز می‌شود.

سپس با مشتری تماس گرفته و به وی وضعیت نشا را اعلام می‌نماید.

فرم درخواست بارگیری نشای مشتری را تکمیل کرده و به همراه پرونده مشتری به حسابداری ارائه می‌دهد تا مسئول مالی با بررسی وضعیت پرداخت‌های مشتری، تائیدیه ارسال بار را بدهد.

پس از تائید مالی مسئول ارسال سفارشات 3 نسخه از فرم درخواست بارگیری را به مسئولین مربوطه اعم از: مسئول گروه واکاری (جهت چک کردن تک به تک نشاها از نظر سلامت و پاکسازی)، مسئول سالن( جهت آبیاری و محلول‌پاشی نهایی) و مسئول گروه بار( جهت بسته‌بندی و بارگیری نشاها) ارائه می‌دهد.

مسئول ارسال سفارشات همچنین در راستای کاهش هزینه‌های مشتری، استعلام کمترین کرایه حمل، از باربری‌های مختلف را گرفته و با مشتری هماهنگ می‌گردد.

جهت بسته‌بندی نشاها در مرکز تولید نشای جنوب از دو نوع سبد استفاده می‌شود.

1- سبدهای پایه‌دار مخصوص حمل نشا: قالب این سبدها برای اولین‌بار در ایران توسط مهندسین مرکز تولید نشای جنوب طراحی و تولید شد. از مزایای این سبدها می‌توان به فاصله استاندارد سبدها بعد از قرارگیری روی هم، هوادهی بهتر نشاها و قابلیت حمل تعداد نشای بیشتر (متوسط 15درصد) نسبت به سبدهای معمول در بازار و نهایتاً کاهش هزینه حمل برای مشتری اشاره کرد.

2- سبدهای بزرگ 18کیلویی (اصطلاحاً سبد گوجه‌ای)

اینکه چه نوع سبدی جهت بسته‌بندی استفاده شود، به انتخاب مشتری و همچنین اندازه قد نشا بستگی دارد.

گاهی مشتری به دلایلی تحویل نشای خود را به تعویق می‌اندازد که همین موجب قد کشیدن نشا می‌شود. بنابراین ارسال نشاها با سبدهای پایه‌دار پرریسک می‌گردد و اجباراً نشا در سبدهای بزرگ 18 کیلویی بسته‌بندی می‌شود.

در مرکز تخصصی تولید نشای جنوب بسته‌بندی نشاها کاملاً با دقت و حساسیت انجام می‌شود و ارقام مختلف نشاها بصورت کاملاً تفکیک شده بارگیری می‌گردند.

ماشین‌های مخصوص حمل نشا باید از نظر استانداردهای مرکز تخصصی تولید نشای جنوب مورد تایید بوده و ماشین‌ها حتماً مسقف و دارای چادرهای کاملاً سالم باشند. در فصل زمستان به مشتریان استفاده از ماشین‌های یخچالدار توصیه می‌شود. زیرا اتاق این ماشین‌ها دارای عایق‌های سرما هستند و یخ‌زدگی نشا در مسیر اتفاق نمی‌افتد.

گاهی به درخواست مشتری، بارگیری نشا در ماشین‌های طبقاتی انجام می‌شود. ولی مشتریان عزیز باید بدانند به دلیل اینکه در ماشین‌های طبقاتی سینی نشاها بدون سبد بارگیری می‌گردد، و همچنین به علت رفت و آمدشان در بین گلخانه‌ها و مزارع مختلف، امکان انتقال آلودگی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. علاوه‌بر این مشتری ناچار است نشاهای دریافتی را بدون سبد و هیچگونه حایلی روی زمین بچیند که این نیز یک عامل آسیب‌زا برای نشاست. لذا استفاده از این ماشین‌ها به مشتریان عزیز توصیه نمی‌گردد.

راننده از حساسیت بار خود کاملاً مطلع و به وی تاکید می‌شود تا بدون توقف در مسیر به سمت مقصد مورد نظر حرکت کند.

قابل ذکر است برگشت سبدهای خالی از نشا در این مرکز امکان‌پذیر است و پس از دریافت سبدهای سالم، مبلغی که بابت آنها توسط مشتری پرداخت شده به حساب وی واریز خواهد شد.

این سبدها جهت برگشت به چرخه تولید نشا مجدداً شستشو، ضدعفونی و بسته‌بندی می‌گردند.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام لطفا با شماره 03153500042 تماس بگیرید.