خدمات

سینی نشا

سینی نشا 98 حفره

سینی نشا به طور معمول یک از ملزومات تهیه، تولید و حمل نشاء است. این محصول در بازار به صورت طلق‌های سیاه یکبار مصرف 112، 128 و 170 حفره‌ای، یافت می‌شود. اما محصول بهتری هم برای اینکار وجود دارد.

سینی نشا چندکاره، تولید مجموعه نشاء جنوب

در مجموعه تخصصی نشاء جنوب به منظور بومی سازی فرایند تولید سینی نشاء و جلوگیری واردات آن از سایر کشورها و جلوگیری از آلودگی محیط زیست ناشی از سینی‌های نشاء یکبارمصرف، سینی نشاء چندکاره را طراحی و تولید کردیم. این سینی نیازهای مختلفی مانند: تولید نشا، تولید نهال و یا ریشه دار کردن قلمه زیتون، حذف میزکار و حذف وسایل بسته بندی جهت حمل و نقل را به خوبی برطرف می‌کند.

سینی نشا 98 حفره

این سینی دارای 98 حفره و ابعاد هر حفره 3*3*4.5 سانتی متر و حجم آن 29 سی‌سی است. این نوع سینی از جنس پلاستیک درجه 1 با ضخامت دیواره 0.5 میلی‌متر در دورنگ سفید و مشکی تولید شده است.

این سینی بخاطر ضخامت بالا و مرغوبیت بالا عملا برای همیشه قابل استفاده است و هزینه خرید سینی و سبد را در تولید نشاء حذف می‌کند و بعلاوه برای حمل و جابجایی نشاء بسیار کاربردیست.

چرا سینی نشاء در دو رنگ سفید و مشکی تولید شده است؟

سینی نشا 98 حفره در دو رنگ سیاه و سفید

دلیل تولید سینی نشاء در دو رنگ سفید و مشکی به دلیل تفاوت دما در فصل‌های مختلف سال است. رنگ سفید جهت استفاده در فصول گرم به دلیل بازتاب نور و خنک نگه داشتن بستر نشا و رنگ مشکی جهت استفاده در فصول سرد به دلیل جذب نور بالا و  گرم نگه داشتن بستر درنظر گرفته شده است.

مزیت سینی 98 حفره‌ای چندکاره نسبت به سینی 112 حفره‌ای معمولی

ریشه‌های قوی‌تر

حفره‌های سینی نشا 98 عددی حجم بیشتری نسبت به سینی 112تایی مرسوم بازار دارد. هر حفره سینی 112 حدود 21 سی‌سی و حفره‌های این سینی حدود 29 سی‌سی ظرفیت دارد که نشا با ریشه قوی‌تری تولید می‌کند.

شوک کمتر

به دلیل استفاده از مواد درجه یک ، این سینی دارای ساختار محکم و با کیفیت است که باعث شده در جابجایی به مزرعه و همچنین انتقال از سینی به زمین، شوک وارده به نشا به حداقل ممکن برسد.

پایه‌های کاربردی

در طراحی سینی نشا چندکاره پایه‌های جداشونده در نظر گرفته شده‌اند که مزیت‌های زیادی را به این محصول دانش بنیان اضافه می‌کنند.

پایه‌های طراحی شده، مزایای زیر را دارد:

1.بابت نگهداری در سالن ، به دلیل احتمال قارچی شدن نشا ، کف سینی با زمین باید فاصله داشته باشد ، که در روش سنتی از سبد استفاده می‌گردد ولی با استفاده از این پایه‌ها ، هزینه سبد حذف می‌شود.

سینی نشا چندکاره پایه دار برای رعایت فاصله از زمین

2. از این پایه‌ها جهت بسته‌بندی و ارسال سینی‌های نشا نیز می‌توان استفاده کرد.

3. در صورتی‌که کشاورز به دلیل شرایط جوی یا سایر مسائل امکان کاشت در روز تحویل نشا را نداشته باشد، با کمترین هزینه می‌تواند به صورت موقت نشا را با تهویه و میزان سایه مناسب نگهداری کند.

تهویه و حمل آسان با سینی نشا چندکاره

4. از پایه‌های این سینی نیز می‌توان جهت تولید نهال‌های مختلف و تکثیر گیاهان دارویی به صورت قلمه یا ریشه لخت استفاده کرد که حجم هر پایه حدود 100 سی‌سی می‌باشد که می‌تواند زمان نگهداری آن را افزایش دهد.

استفاده از سینی نشا به عنوان سینی نهال

با این حال با توجه به نیاز کشاورزان گرامی، علاوه بر سینی‌های یاد شده بالا در حال حاضر سینی‌های نشای یکبار مصرف نیز درون مجموعه نشاء جنوب در حال استفاده است. شامل سینی نشای 112حفره، سینی نشای 128 حفره، سینی نشای 170 حفره با رنگ مشکی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *